Продавець 💙АГРОЛІНІЯ™💛 розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2643 відгуків
💙АГРОЛІНІЯ™💛
+380 (96) 922-64-77
+380 (63) 130-03-33

Компост своїми руками

Компост своїми руками

Як приготувати компост

Зараз садівники і городники прагнуть повернутися до органічного землеробства. Багатьох приваблює головний принцип цієї технології – природне родючість ґрунту підтримується з допомогою органічних добрив  і компосту.

Приготування компосту – справа непроста. Хоча вважається, що отримати його зовсім легко: зібрав бур'яни  і відходи, склав на купу, полив водою, вкрив – і готово. Насправді все трохи по-іншому.
  Компостна купа – це живий біореактор. Головні умови перебігу біохімічних реакцій – тепло і волога. Звідси перша вимога: компостна купа має бути вкрита. Якщо вона закладається цілком, як укривного матеріалу можна використовувати ґрунт, суху траву або листя . Якщо ж органічна маса накопичується поступово, то найкращий варіант – чорна поліетиленовая плівка.  

   Для збереження температурно-вологісного режиму дуже важливий розмір компостної купи. Ширина і висота її повинні бути 1,2–1,5 м, довжина – не менше 1,5 м. При менших розмірах купа буде віддавати вологу, пересихати і недостатньо прогріватися. До того ж без потрібної ступеня прогрівання процес йде повільніше, хоча продукт у результаті виходить цілком якісний. І навпаки, надто велика купа буде перегріватися, і висока температура погубить мікроорганізми.

Дозрівання компосту йде швидше всього в літні місяці, коли мікрофлора "працює" на повну силу. Всі перетворення органічної маси відбуваються під впливом мікро - і макроорганізмів: посилено розмножуючись, виділяючи енергію і продукти своєї життєдіяльності, вони стимулюють і прискорюють всі біохімічні процеси. Компостна купа своєрідний інкубатор ґрунтової флори і фауни. А зрілий компост – не тільки добриво, але і носій життєвих сил грунту.  

Звідки беруться в компостній купі незримі трудівники – мікро - і макроорганизмы? Тут важливо її розташування. Земля – місце проживання 
дощових черв'яків  та інших організмів, які беруть участь у процесі компостування. Там,  де ви плануєте розмістити компостну купу, земля повинна бути живою і поставляти "працівників". Якщо компост закласти на випаленій, отруєної хімікатами землі, то і дозрівати він буде дуже довго.

Щоб прискорити процес, свежезаложенную компостну купу можна заселити мікрофлорою з допомогою біопрепаратів ЕМ-препарати (ЕМ – ефективні мікроорганізми). Це "Байкал", і якісний компост дозріє за один сезон (у природних умовах процес триває 2-3 роки).

Що закладати в компостну купу? Чим різноманітніше органічні відходи, тим повноцінніше вийде компост. Він буде багатшим не тільки мінеральними елементами – зміниться до кращого і якість гумусу. Обов'язкова умова – правильне співвідношення вуглецю і азоту в компостованому сировину. 

Вуглець – необхідний будівельний елемент для органічних молекул. Його постачають будь-які рослини, але особливо багато вуглецю в здерев'янілих частинах і відходах (тирса, солома, дрібні гілки, стебла). Азотовмісні компоненти – їжа для мікроорганізмів. Джерело азоту – свіжі навози, курячий послід, кісткове борошно, скошена трава, стебла
гороху і бобів. Чтобы процесс компостирования начался, необходимо, чтобы в органической массе на 1 часть азота приходилось 10–20 частей углерода. Если это соотношение нарушено, то избыточный компонент будет удаляться в виде простых веществ (аммиака или уклекислого газа).

Кроме органических составляющих в будущий компост нужно внести минеральные добавки-раскистители), суперфосфат (источник фосфора) и  комплексное удобрение. Эти компоненты гораздо лучше усваиваются, когда они пропущены через компост, а не внесены в почву.

Компостная куча – не свалка и не мусорное ведро. Не следует отправлять в компост больные или зараженные растения, сорняки с созревшими семенами. Зато качество компоста улучшится, если в него добавить так называемые биодинамические (способствующие ускоренному образованию гумуса) растения – валериану, крапиву двудомную, ромашку аптечную, тысячелистник.

Определить, готов ли компост, нетрудно. Сыпучий однородный материал темно-коричневого цвета с запахом лесной земли – это он и есть. За один раз можно вносить компоста из расчёта от 30 до 50 литров на кв. метр, т.е. слой толщиной 3 – 5 см.

От і все ! Ваш компост готовий і ви можете спокійно підживлювати свою ділянку незамінним добривом.

Завжди Ваша Агролиния!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner