Продавець 💙АГРОЛІНІЯ™💛 розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5378 відгуків
ПОВНИЙ ГІД З ПІДГОТОВКИ САДУ ДО СЕЗОНУНатискай сюди!
💙АГРОЛІНІЯ™💛
+380 (96) 922-64-77
+380 (63) 130-03-33

Компост своїми руками

Компост своїми руками

Як приготувати компост

Зараз садівники і городники прагнуть повернутися до органічного землеробства. Багатьох приваблює головний принцип цієї технології – природне родючість ґрунту підтримується з допомогою органічних добрив  і компосту.

Приготування компосту – справа непроста. Хоча вважається, що отримати його зовсім легко: зібрав бур'яни  і відходи, склав на купу, полив водою, вкрив – і готово. Насправді все трохи по-іншому.
  Компостна купа – це живий біореактор. Головні умови перебігу біохімічних реакцій – тепло і волога. Звідси перша вимога: компостна купа має бути вкрита. Якщо вона закладається цілком, як укривного матеріалу можна використовувати ґрунт, суху траву або листя . Якщо ж органічна маса накопичується поступово, то найкращий варіант – чорна поліетиленовая плівка.  

   Для збереження температурно-вологісного режиму дуже важливий розмір компостної купи. Ширина і висота її повинні бути 1,2–1,5 м, довжина – не менше 1,5 м. При менших розмірах купа буде віддавати вологу, пересихати і недостатньо прогріватися. До того ж без потрібної ступеня прогрівання процес йде повільніше, хоча продукт у результаті виходить цілком якісний. І навпаки, надто велика купа буде перегріватися, і висока температура погубить мікроорганізми.

Дозрівання компосту йде швидше всього в літні місяці, коли мікрофлора "працює" на повну силу. Всі перетворення органічної маси відбуваються під впливом мікро - і макроорганізмів: посилено розмножуючись, виділяючи енергію і продукти своєї життєдіяльності, вони стимулюють і прискорюють всі біохімічні процеси. Компостна купа своєрідний інкубатор ґрунтової флори і фауни. А зрілий компост – не тільки добриво, але і носій життєвих сил грунту.  

Звідки беруться в компостній купі незримі трудівники – мікро - і макроорганизмы? Тут важливо її розташування. Земля – місце проживання 
дощових черв'яків  та інших організмів, які беруть участь у процесі компостування. Там,  де ви плануєте розмістити компостну купу, земля повинна бути живою і поставляти "працівників". Якщо компост закласти на випаленій, отруєної хімікатами землі, то і дозрівати він буде дуже довго.

Щоб прискорити процес, свежезаложенную компостну купу можна заселити мікрофлорою з допомогою біопрепаратів ЕМ-препарати (ЕМ – ефективні мікроорганізми). Це "Байкал", і якісний компост дозріє за один сезон (у природних умовах процес триває 2-3 роки).

Що закладати в компостну купу? Чим різноманітніше органічні відходи, тим повноцінніше вийде компост. Він буде багатшим не тільки мінеральними елементами – зміниться до кращого і якість гумусу. Обов'язкова умова – правильне співвідношення вуглецю і азоту в компостованому сировину. 

Вуглець – необхідний будівельний елемент для органічних молекул. Його постачають будь-які рослини, але особливо багато вуглецю в здерев'янілих частинах і відходах (тирса, солома, дрібні гілки, стебла). Азотовмісні компоненти – їжа для мікроорганізмів. Джерело азоту – свіжі навози, курячий послід, кісткове борошно, скошена трава, стебла
гороху і бобів. Чтобы процесс компостирования начался, необходимо, чтобы в органической массе на 1 часть азота приходилось 10–20 частей углерода. Если это соотношение нарушено, то избыточный компонент будет удаляться в виде простых веществ (аммиака или уклекислого газа).

Кроме органических составляющих в будущий компост нужно внести минеральные добавки-раскистители), суперфосфат (источник фосфора) и  комплексное удобрение. Эти компоненты гораздо лучше усваиваются, когда они пропущены через компост, а не внесены в почву.

Компостная куча – не свалка и не мусорное ведро. Не следует отправлять в компост больные или зараженные растения, сорняки с созревшими семенами. Зато качество компоста улучшится, если в него добавить так называемые биодинамические (способствующие ускоренному образованию гумуса) растения – валериану, крапиву двудомную, ромашку аптечную, тысячелистник.

Определить, готов ли компост, нетрудно. Сыпучий однородный материал темно-коричневого цвета с запахом лесной земли – это он и есть. За один раз можно вносить компоста из расчёта от 30 до 50 литров на кв. метр, т.е. слой толщиной 3 – 5 см.

От і все ! Ваш компост готовий і ви можете спокійно підживлювати свою ділянку незамінним добривом.

Завжди Ваша Агролиния!

Інші статті
  • Як правильно вирощувати огірки: покрокове керівництво для початківців і не тільки
    Як правильно вирощувати огірки: покрокове керівництво для початківців і не тільки
    Бажаєте навчитися правильно вирощувати огірки? 🌿✨ У нашій статті ви знайдете практичні поради, які допоможуть вам підготувати грунт, вибрати відповідний сорт, виростити розсаду та забезпечити рослинам кращий догляд. Дізнайтеся, як захистити огірки від хвороб та шкідників, досягти високого врожаю та зберегти плоди свіжими. Ця інформація стане корисною як для новачків, так і для досвідчених садівників. Читайте та отримуйте задоволення від садівництва! 🥒☘🌟
    Повна версія статті
  • Як правильно вирощувати насіння капусти: детальний посібник для садівників
    Як правильно вирощувати насіння капусти: детальний посібник для садівників
    Бажаєте виростити міцні та здорові качани капусти? 🥬 У нашій статті ви знайдете докладний посібник, як правильно вирощувати насіння капусти: від вибору сорту до пересадки у відкритий грунт. Дізнайтеся, як підготувати ґрунт, доглядати за розсадою та захистити рослини від шкідників. Дотримуйтесь наших порад, і багатий урожай вам гарантований! 🌟✨
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner